Kolejna tura dezynfekcji w Częstochowie

Fot. Radio Fiat/PZ

Ławki i kosze na śmieci w ciągu Alei Najświętszej Maryi Panny oraz na Promenadzie Niemena – te wszystkie obiekty zostały poddane kompleksowej dezynfekcji. Odkażone zostały także kosze i ławki na Placu Daszyńskiego oraz Biegańskiego.

Podjęte kroki są profilaktyczne i związane z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa. Odkażanie takich miejsc jest istotne, a czas, w jakim zdecydowano to – nie bez znaczenia.

– Dezynfekcje zaplanowano właśnie na początek maja ze względu na spodziewane nasilenie ruchu spacerowiczów i rowerzystów po złagodzeniu części obostrzeń. Czwartkowa dezynfekcja ławek i koszy jest elementem wsparcia ze strony firmy Ecco Logic w walce z koronawirusem. Tego samego dnia pracownicy po raz kolejny odkażali karetki pogotowia i SOR szpitala miejskiego. Sukcesywnie dezynfekują też inne oddziały w budynkach Miejskiego Szpitala Zespolonego, zajmują się także okresowym odkażaniem autobusów i tramwajów MKP – mówił Łukasz Stacherczak z biura prasowego Urzędu Miasta Częstochowy.

Przedsiębiorstwo Ecco Logic z Kruszyny zadeklarowało bezpłatną dezynfekcję w Częstochowie w ramach walki z COVID-19. Firma dokonuje cyklicznego odkażania stref publicznych od blisko dwóch miesięcy.

BNO