„Metodą na policjanta” we Wręczycy

Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku poszukuje oszustów, którzy wyłudzali pieniądze tzw. “metodą na policjanta”.

Ofiarami oszustów padły 5 i 7 listopada dwie seniorki z gminy Wręczyca Wielka metodą „na policjanta”. Sprawcy prawdopodobnie usiłowali oszukać kilkadziesiąt innych mieszkańców powiatu kłobuckiego.

– Próby wyłudzenia pieniędzy miały praktycznie taki sam scenariusz – kobieta podająca się za córkę osoby podnoszącej słuchawkę, histerycznym, płaczącym głosem mówiła, że w wypadku zabiła człowieka i prosiła o znaczną kwotę pieniędzy potrzebną na “załatwienie sprawy” – mówi mł. asp. Kamil Raczyński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. – Następnie po pieniądze miał się zgłosić rzekomy policjant, któremu należy przekazać pieniądze. Zdecydowana większość osób nie dała się nabrać, jednak sprawcom udało się oszukać dwie seniorki. Pierwsza z nich została okradziona 5 listopada we Wręczycy Wielkiej, natomiast druga 7 listopada we Wręczycy Małej. W obu przypadkach panie straciły po ponad 20 tys. zł – podsumowuje Raczyński.

Portrety pamięciowe oszustów dostępne są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. W razie rozpoznania sprawców należy kontaktować się mailowo lub telefonicznie z kłobucką KPK bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 lub 112.

MSI

Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku