MPK obchodzi jubileusz 65-lecia i wciąż inwestuje

2_wystawa_mpk_

Na częstochowskich „Kwadratach” można oglądać archiwalne zdjęcia z historii Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Na placu przy zbiegu al. Najświętszej Maryi Panny i al. Kościuszki gości wystawa, która powstała w ramach obchodów 65-lecia MPK.
– Na zdjęciach można zobaczyć swoich krewnych, ojców, dziadków. Tu widać każdy kolejny etap rozwoju MPK. Widoczny jest on zwłaszcza w ostatnich latach – mamy autobusy hybrydowe i tramwaje Twisty – mówi Roman Bolczyk, prezes MPK.
Przy okazji otwarcia wystawy spółka pochwaliła się planami na wielomilionowe inwestycje. Do końca marca MPK ma złożyć projekt dotyczący pozyskania 33 mln złotych na zakup kolejnych autobusów ekologicznych. To jeden z kilku planów pozyskania dużych pieniędzy, bo częstochowskie przedsiębiorstwo komunikacyjne ma ich więcej. – Najprawdopodobniej otrzymamy 38 milionów euro – ten proces jeszcze trwa, bo to bardzo duży kapitał. Kwota w złotówkach rośnie ze względu na zmianę relacji euro do złotówki. Spodziewamy się, że sprowadzimy nie mniej jak między 10 a 15 nowych tramwajów i zmodernizujemy torowiska – wyjaśnia Roman Bolczyk.

Projekty dotyczące pozyskania funduszy zarówno na zakup nowych autobusów, jak i na modernizację linii tramwajowej mają zostać złożone w ciągu kilku najbliższych tygodni, a wystawa będzie gościć na „Kwadratach” do końca marca.

KK