Niecodzienna akcja policji

W związku z rozpoczętymi wakacjami i wzmożonym ruchem kołowym, mając na uwadze wzrost zdarzeń drogowych Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie organizuje event pod nazwą „Na ratunek życiu!”. 6 lipca 2018 r. kierowcy, którzy popełnią wykroczenie staną przed nie lada wyborem. Zamiast mandatu będą mogli poddać się niecodziennej próbie, która rozpocznie się po wylosowaniu przez nich jednego z czterech zadań.
Kierujący, popełniający wykroczenie drogowe – w szczególności przekraczający dopuszczalną prędkość będą mieli możliwość dokonania wyboru pomiędzy ukaraniem w drodze mandatu karnego lub inną formą zwrócenia uwagi – m.in. otrzymując możliwość wcielenia się w rolę jednej ze służb, obsługujących na co dzień zdarzenia drogowe. W wyznaczonym miejscu, obok policjantów, pojawią się strażacy, ratownicy medyczni i … karawan pogrzebowy. O tym kto poprowadzi eksperyment zadecyduje los. W zależności od przypadku kierowcy będą wcielać się w rolę wysłannika jednej ze służb.
Celem eventu będzie uzmysłowienie wszystkim zmotoryzowanym zagrożeń jakie niosą ze sobą lekkomyślne zachowania za kierownicą. W całej inicjatywie nieprzypadkowy pozostaje jedynie jej termin – przypadający na pierwszy tydzień wakacji. Od lat bowiem wiadomo, że okres ten wiąże się ze wzmożonym ruchem na drogach, który w parze z brakiem rozsądku może nieść ryzyko nieszczęśliwych zdarzeń.

źródło: KMP Czestochowa