Nowenna przed Uroczystością NMP Częstochowskiej

Zbliża się 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zgodnie z tradycją wierni częstochowskich parafii będą się do niej przygotowywać poprzez 9-dniową nowennę. Każdego dnia wyznaczone wspólnoty udadzą się w pielgrzymkę na Jasną Górę.

Mówi rzecznik Kurii Metropolitalnej w Częstochowie ks. Mariusz Bakalarz:

– Tak to jest w tradycji Kościoła, że największe uroczystości poprzedzone są nowenną, czyli 9-dniową modlitwą, poprzez którą przygotowujemy się na głębsze przeżywanie danej uroczystości. Szczególnym wyrazem przygotowania do Uroczystości NMP Częstochowskiej jest pielgrzymowanie wszystkich częstochowskich parafii na wieczorną Mszę św. na Jasną Górę. Te pielgrzymki odbywają się pieszo. To ma być takie szczególne uczczenie Matki Bożej Częstochowskiej, a także wyraz naszej wiary i miłości.

25 sierpnia, w przeddzień Uroczystości NMP Częstochowskiej, o godz. 17.00 w Bazylice Archikatedralnej zostaną odprawione nieszpory. Następnie na Jasną Górę wyruszy procesja maryjna. Po niej odbędzie się Msza św. przed Szczytem jasnogórskim. Warto pamiętać o udekorowaniu kwiatami okien, balkonów, kościołów i plebanii.

Szczegółowy kalendarz udziału częstochowskich parafii w nowennie przed Uroczystością NMP Częstochowskiej jest dostępny TUTAJ.

MO