Ograniczenia ich nie ograniczają. Trening ampfutbolistów w Częstochowie

Nie mają nogi albo ręki, ale mimo tego są sprawniejsi od wielu, którzy cieszą się sprawnością wszystkich kończyn. Ampfutboliści, czyli piłkarze po amputacji jednej z kończyn lub z wrodzonymi wadami rąk albo nóg, trenowali w sobotę, 23 lutego w hali sportowej Niepublicznej Podstawowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Nobilito w Częstochowie. Sportowcy reprezentujący barwy Kuloodpornych Bielsko-Biała przyjechali, by zachęcić częstochowian do uprawiania najbardziej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportowej osób z niepełnosprawnościami, jaką jest amp futbol.

Prezes fundacji „Kuloodporni” Daniel Kawka ma nadzieję, że w Częstochowie uda się skompletować drużynę, która będzie mogła regularnie trenować i występować w rozgrywkach ogólnopolskich. – Cały czas aktywnie szukamy nowych graczy. Jesteśmy jedynym klubem z województwa śląskiego. Chcemy być jak najbliżej zawodników, stąd też nasza wizyta w Częstochowie.

Daniel Kawka podkreślił, że wiek nie ma znaczenia. Najmłodszy zawodnik Kuloodpornych ma 7 lat, a najstarszy jest 52-latkiem.

W organizacji treningu w Szkole Nobilito pomogła Kuloodpornym Skra Częstochowa. – Myślę, że jeżeli w Częstochowie znajdą się chętni do uprawiania amp futbolu, będziemy rozwijać współpracę z tym klubem – dodał Daniel Kawka.

Zainteresowanych dołączeniem do grona ampfutbolistów zachęcamy do kontaktu z fundacją „Kuloodporni”. Szczegóły pod adresem kuloodpornibielsko.pl.

Maciej Orman