Raków podejmie Puszczę Niepołomice

W drugiej kolejce rewanżowej rundy wiosennej Nice I Ligi, zaplanowanej jeszcze na ten rok, Raków Częstochowa podejmie przed własną publicznością beniaminka – Puszczę Niepołomice. W ostatniej kolejce częstochowianie zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z Miedzią Legnica 1 – 1. Był to szósty kolejny mecz bez porażki podopiecznych Marka Papszuna. Gola dla częstochowian zdobył Tomas Petrasek. – Raków grał jak drużyna z ekstraklasy i był najlepszym zespołem, z jakim zmierzyliśmy się w tym sezonie – mówił po meczu szkoleniowiec legniczan Dominik Nowak.
Najbliższy rywal Rakowa – Puszcza Niepołomice zremisowała natomiast 1-1 z liderem rozgrywek i mistrzem jesieni – Chojniczanką Chojnice. Obie bramki z tego spotkania zostały zaliczone jako trafienia samobójcze.
Mecz znakomicie rozpoczął się dla beniaminka z podkrakowskich Niepołomic, którzy już w czwartej minucie meczu objęli prowadzenie. Wszystko zaczęło się od dośrodkowania Macieja Domańskiego, po którym wybita piłka spadła na nogę Michała Mikołajczyka. Ten wrzucił w pole karne, tam zagranie przedłużył Mateusz Bartków, a niepilnowany Ryndak uderzył na bramkę. Janukiewicz zdołał sparować strzał, ale piłka obiła się od Markowskiego i wpadła do siatki. W pierwszej połowie znakomicie zorganizowani piłkarze Puszczy nie pozwalali na wiele najlepszej drużynie w lidze. Chojniczanka w ostatnich minutach doprowadziła do wyrównania, a gol padł w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach. Puszcza w drugim meczu z rzędu straciła zwycięstwo w ostatnich minutach. Przed tygodniem beniaminek prowadził 2:0 w Legnicy, a zremisował. – Ciężko mi po raz kolejny mówić o meczu, w którym znów dostajemy bramkę w samej końcówce. Zbieramy doświadczenie, w przyszłości zaprocentuje to tym, że nie będziemy wypuszczać z rąk zwycięstwa – mówił po meczu w Chojnicach trener Puszczy Tomasz Tułacz.
Puszcza Niepołomice po 18. kolejkach zajmuje 8 lokatę z dorobkiem 26 punktów. Do chwili obecnej zespół z Niepołomic 7 razy wygrał, zaliczył 5 remisów i 6 porażek.
Raków po 18 spotkaniach zgromadził 29 punktów i traci do aktualnego lidera Odry Opole 4 punkty i 3 punkty do mistrza półmetka- Chojniczanki.
Mecz Raków – Puszcza Niepołomice już w najbliższą niedzielę 26 listopada o godz. 13. 00 na stadionie przy ul. Limanowskiego.