Służby podsumowały weekend

Miniony weekend w Częstochowie upłynął spokojnie. Do poważniejszych incydentów na szczęście nie doszło. Inaczej było w czwartek, kiedy w Blachowni w pościgu został zatrzymany sprawca napadu na sklep.

O sprawcy zatrzymanym przez policjantów z komisariatu w Blachowni mówi mł. asp. Sabina Chyra-Giereś:

W czwartkowy poranek do jednego ze sklepów w Blachowni wszedł zamaskowany mężczyzna. Był ubrany na ciemno, na głowę miał założony kaptur, twarz zasłaniał mu czarny szalik. Grożąc użyciem trzymanego w ręku noża, zażądał od ekspedientki pieniędzy i papierosów. Kobieta, w obawie o swoje życie i zdrowie, wydała mu kilkaset złotych z utargu i papierosy. Zaraz po przyjęciu zgłoszenia przez dyżurnego, policjanci w pościgu zatrzymali sprawcę napadu niedaleko od miejsca zdarzenia. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mieszkańcowi Blachowni zarzutu rozboju z użyciem noża.

Teraz trzy najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.

W weekend mieszkańcy naszego miasta zwracali się do częstochowskiej Straży Miejskiej ze 145 wnioskami o interwencję.

Według naszych ocen i statystyk był to w miarę spokojny weekend. Zgłoszenia dotyczyły drobnych, choć zaznaczę – uciążliwych dla mieszkańców zdarzeń, dotyczących zakłócenia spokoju i porządku publicznego oraz interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Tych zgłoszeń mieliśmy łącznie 34. Dyżurni Straży Miejskiej odebrali też 17 telefonicznych zgłoszeń dotyczących spalania śmieci w domowych kotłowniach. Oprócz tego 9 sygnałów od operatorów miejskiego monitoringu, gdzie 8 interwencji zrealizowano, a 1 przekazano do dalszej realizacji – mówi rzecznik, Artur Kucharski.

Przypomnijmy, że w piątek w całym kraju prowadzone były działania NURD. Policjanci z ruchu drogowego nadzorowali miejsca szczególnie niebezpieczne dla pieszych i rowerzystów.

KF