Spotkanie przedwyborcze lidera Ruchu Narodowego

DSCF4247

W sobotę o godzinie 16 w klubie Tori miało miejsce spotkanie przedwyborcze kandydata do Parlamentu Europejskiego, Artura Zawiszy. Lider listy Ruchu Narodowego w Województwie Śląskim podkreślił, że główne hasła Ruchu Narodowego to: tożsamość narodowa i suwerenność Polski. Program Nardowców zawiera pięć priorytetów:
-sprzeciw wobec euro-federalizmowi
-pakiet polski w pakiecie klimatyczno-energetycznym
-polska narracja historyczna i tożsamościowa w Europie
-stop propagowania ideologii gender
-program popierania Kresów (do którego zalicza się zarówno pomoc Polakom na Ukrainie jak i upamiętnienie kultywowanie tradycji polskich kresów poprzez budowę Muzeum Kresów)

W województwie śląskim Ruch Narodowy występuje pod hasłem: Narodowa Energia. Hasło to odnosi się do obudzenia potencjału gospodarczego Śląska m. in. poprzez zmiany w pakiecie klimatycznym.

Artur Zawisza od od 19 października 2005 do 4 listopada 2007 był posłem na sejm V kadencji kiedy to reprezentował Prawo i Sprawiedliwość a następnie Prawicę Rzeczpospolitej. W wyborach do Parlamentu Europejskiego będzię reprezentować Ruch Narodowy, który powstał w 2012 r. z połączenia takich organizacji jak Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo Radykalnym.

Tagged with