Straż Miejska – po weekendzie

Mieszkańcy miasta w weekend zwracali się do częstochowskiej Straży Miejskiej z 164 wnioskami o interwencję.

Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (62 zgłoszenia).

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 15 obserwacji zakończonych interwencją służb. 13 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Dwie interwencje zostały przekazane do realizacji innej służbie.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej.

Podczas minionych trzech dni częstochowscy strażnicy miejscy zabezpieczali kilka imprez plenerowych. Były to m.in.: VII Piknik Wiosenny przy ul. Limanowskiego, feta piłkarzy Rakowa na pl. Biegańskiego, pielgrzymka z ul. Ogrodowej na Jasną Górę, bieg uliczny w rejonie ul. Zamenhofa.

W piątek czterech strażników miejskich zostało oddelegowanych do współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W sobotę na nocnej zmianie oddelegowano dwóch strażników miejskich do współpracy z policjantami z I Komisariatu Policji w rejonie Śródmieścia.

źródło: Straż Miejska w Częstochowie