Straż Miejska: Weekend minął bez poważniejszych incydentów

Miniony weekend, związany głównie z akcentami WOŚP, minął w Częstochowie bez poważniejszych incydentów. Mieszkańcy miasta zwracali się do częstochowskiej Straży Miejskiej ze 148 wnioskami o interwencję.

Jak zwykle najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (35 zgłoszeń). Dyżurni Straży Miejskiej otrzymali też 14 telefonicznych zgłoszeń z podejrzeniami spalania śmieci w domowych piecach.

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 12 obserwacji zakończonych interwencją służb. 9 interwencji z miejskiego monitoringu zrealizowali strażnicy miejscy. Pozostałe interwencje przekazano do realizacji innym służbom.

Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. Funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczali w niedzielę imprezy plenerowe związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Był to m.in. bieg „Policz się z cukrzycą”, koncerty i inne imprezy. Podczas niedzieli częstochowscy strażnicy miejscy patrolowali też częstochowskie ulice i dbali o zachowanie spokoju i porządku publicznego, a także o bezpieczeństwo wolontariuszy. Częstochowska Straż Miejska nie odnotowała poważniejszych incydentów.

źródło: Straż Miejska w Częstochowie