Turniej LSO regionu częstochowskiego – MINISTRANT

Trwają rozgrywki sportowe Liturgicznej Służby Ołtarza. 15 lutego w hali sportowej przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie rozegrany został finał regionu częstochowskiego w piłce nożnej halowej, w kategorii “Ministrant”.

Jak mówił ks. Paweł Wróbel, duszpasterz LSO, sobotnie wydarzenie w częstochowskim seminarium to eliminacje do wyższych rund zawodów:

-To jest kolejny etap w turnieju piłki nożnej halowej dla służby liturgicznej, finał częstochowskiej kategorii ministrant. Zwycięska drużyna będzie grała 7 marca w finale diecezjalnym.

Jak dużo zawodników stawiło się w sobotę w seminarium?

-Brało udział 9 drużyn z regionu częstochowskiego, 4 z dekanatów częstochowskich oraz 5 z dekanatów około Częstochowy.

Ks. Paweł Wróbel podkreśla, że to nie pierwsze polskie zawody sportowe LSO:

-Jest to już tradycyjny turniej wpisujący się w mistrzostwa Polski służby liturgicznej. Tak jak co roku, po rozegraniu finału diecezjalnego, najlepsze drużyny z danych kategorii, udają się do Elbląga na finały ogólnopolskie.

Pierwsze miejsce w kat. MINISTRANT regionu częstochowskiego zdobyła parafia NSPJ w Poraju. Drugie wywalczyła parafia Św. A. Boboli w Częstochowie. Trzecie na podium przypadło drużynie z kościoła Św. Jacka w Borze Zapilskim. Na czwartym miejscu uplasowała się parafia Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie.

Finał Diecezjalnego Turnieju Piłki Nożnej Halowej LSO odbędzie się 7 marca 2020 r. w hali sportowej przy LO im. Sienkiewicza w Częstochowie.