Wkrótce modernizacja linii kolejowej Częstochowa-Zawiercie

379 mln zł – to wartość planowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe modernizacji linii Częstochowa-Zawiercie, która rozpocznie się we wrześniu.

W jej ramach przebudowanych zostanie 19 peronów na 10 stacjach i przystankach, w planach jest wymiana torów i prace na 15 przejazdach kolejowo-drogowych oraz 33 obiektach inżynieryjnych, a także podwyższenie wszystkich peronów do wysokości 76 cm. Po zakończeniu modernizacji tego odcinka pociągi osobowe pojadą z prędkością do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h.

Prace na odcinku Częstochowa-Zawiercie zakończą się w 2020 roku. Pracami będą objęte następujące stacje i przystanki: Częstochowa Raków, Korwinów, Poraj, Masłońskie Natalin, Żarki Letnisko, Myszków Nowa Wieś, Myszków, Myszków Światowit, Myszków Mrzygłód i Zawiercie Borowe Pole. Inwestycja zostanie sfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Jak informuje PKP PLK, prace będą realizowane przy utrzymaniu ruchu pociągów po jednym torze i nie ma planów zamknięcia całej linii – czasowe i odcinkowe zawieszenie kursowania pociągów na linii Częstochowa-Zawiercie może nastąpić w wyjątkowych przypadkach.

Terminy wprowadzania korekt rozkładu jazdy to 2 oraz 21 września, nowy roczny rozkład jazdy 2018/2019 zostanie opublikowany 9 grudnia 2018 r.

PK