XII Piłkarska Gwiazdka już w piątek

W piątek 22 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się już po raz 12. Piłkarska Gwiazdka. W tym roku odbywać będzie się ona pod pod hasłem „Awans do Nice 1 Ligi – przeżyjmy to jeszcze raz”.
Tegoroczna Piłkarska Gwiazdka ma być przede wszystkim uroczystym podsumowaniem zarówno awansu Rakowa na zaplecze ekstraklasy jak bardzo dobrych występów podopiecznych Marka Papszuna w mijającym roku, w meczach Nice I ligi.
Zaproszenie do Hali Sportowej Częstochowa dostali wszyscy zawodnicy, którzy rozegrali choćby minutę w meczu ligowym, podczas sezonu, który dał Rakowowi awans na zaplecze Ekstraklasy. Ci piłkarze dostaną specjalne podziękowania od przedstawicieli Klubu i kibiców, a także utworzą drużynę, która weźmie udział w turnieju piłkarskim.
Nie zabraknie nazwisk znanych piłkarzy, trenerów, dziennikarzy i komentatorów. Poza piłkarzami Rakowa Częstochowa na parkiecie częstochowskiej hali sportowej zobaczymy między innymi Macieja Gajosa z Lecha Poznań, Marcina Baszczyńskiego (związanego niegdyś z Wisłą Kraków, i Ruchem Chorzów), Kamila Kosowskiego (piłkarza między innymi FC Kaiserslautern), Jacka Krzynówka (piłkarza między innymi VFL Wolfsburg i Bayeru Leverkusen),  a także związanych z Górnikiem Zabrze, a niegdyś także z Rakowem: Tomasza Loskę i Mariusza Przybylskiego.
Spośród znanych trenerów zobaczymy między innymi byłego reprezentanta Polski (63 mecze, 20 bramek), zawodnika Legii Warszawa i Celticu – Dariusza Dziekanowskiego, a także niedawnego trenera Legii i wychowanka Rakowa  – Jacka Magierę.
W rywalizacji z byłymi i aktualnymi piłkarzami będzie też rywalizować drużyna dziennikarsko – komentatorska złożona z przedstawicieli stacji telewizyjnej  Polsat Sport. W jej składzie zobaczymy między innymi Krzysztofa Kuchciaka, a także Marcina Feddka oraz Piotra Przybysza. W turnieju piłkarskim wystąpią też: Zespół Piłkarskiej Gwiazdki, Reprezentacja Lotto Ekstraklasy oraz Furnipol.
Poza piłkarskimi zmaganiami zaplanowano jeszcze wiele innych atrakcji. Uruchomiona zostanie też strefa FIFA 18, na której odbędą się dwa turnieje. Dla młodszych kibiców i sympatyków Rakowa czekało będzie między innymi: dmuchane miasteczko ze zjeżdżalniami, warsztaty dla dzieci (malowanie bombek), zabawy zręcznościowe i piłkarskie. Całą imprezę zakończy pokaz sztucznych ogni przed Halą Sportową Częstochowa.

Oficjalny początek imprezy zaplanowano na godzinę 17. 00. już w najbliższy piątek, 22 grudnia.

Piotr Nicpoń

(fot: HSC.)