Zamknięcie siłowni i obiektów sportowych

Fot. gov.pl

Częstochowa oraz cały powiat częstochowski od soboty znajdują się w czerwonej strefie. Jednym ze skutków takiego stanu rzeczy są zamknięte siłownie i obiekty sportowe.

Zamknięcie siłowni i obiektów sportowych wzbudziło fale wielu nieporozumień wśród mieszkańców naszego miasta. Zwolennicy aktywności fizycznej buntują się, a ich głównym argumentem jest dbanie o zdrowie poprzez regularne ćwiczenie. Przeciwnicy natomiast uważają, że jest tam za dużo powierzchni, z którymi każdy ma bezpośredni kontakt. W większości są jednak ci pierwsi, ponieważ sądzą, że całkowity zakaz nie jest potrzebny i będzie miał on negatywne skutki dla naszego zdrowia. Zapytaliśmy mieszkańców Częstochowy co sądzą na ten temat:

– Uważam, że to bardzo zły pomysł bo aktywność fizyczna w tym okresie jest bardzo potrzebna, szczególnie w tym okresie. Jak wiadomo, pogody są teraz strasznie zmienne dlatego zamykanie siłowni to straszna głupota. Dla niektórych jest to sposób na życie, pasja, możliwość oderwania się od rzeczywistości. Skoro ludzie mogą iść do galerii, kupić sobie bluzkę czy spodnie to równie dobrze, mogą iść na siłownie i uprawiać sport.

– Jest teraz okres jesienno-zimowy, mamy do tego okres pandemii, dlatego uważam, że jak najbardziej wskazana jest aktywność fizyczna. Zamknięcie siłowni powoduje, że tracimy możliwość reaktywacji aktywności w tym okresie. Ponieważ jeżeli w okresie letnim mamy możliwość korzystania z otwartych akwenów wodnych, z jazdy na rowerze, biegania to w tym okresie pozostają nam siłownie i kluby fitness, które są zamknięte. Jest to nierozsądne posunięcie i przyczyni się do większej zapadalności na choroby.

– Niekoniecznie się cieszę, jestem stałym bywalcem siłowni. Jest to zła informacja, na siłowniach wzmacniamy swoją odporność tak ważną w dzisiejszych czasach, w dobie koronawirusa. Dlaczego ludzie mogą chodzić sobie normalnie po sklepach, a na siłownie nie.

Należy jednak pamiętać, aby dbać o swoje zdrowie i aktywność fizyczną nie tylko na siłowni. Możemy o nią dbać również w domu bądź wybrać się do lasu lub parku.

AS