Zarzuty wobec policjantów z Częstochowy

Zarzuty przekroczenia uprawnień postawiono trzem policjantom z Częstochowy. Do ich zatrzymania doszło w zeszłym tygodniu.

– W toku postępowania, które prowadzi Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, prokurator ustalił, że trzej funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie dopuścili się przekroczenia swoich uprawnień – mówi Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej. – W trakcie postępowania, prowadzonego przez Lubelski Wydział, osoby te zostały zatrzymane. W toku postępowania prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty przekroczenia uprawnień poprzez przekazywanie danych objętych tajemnicą osobom nieuprawnionym. Ponadto jeden z policjantów usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistych przez inną osobę. Za czyn ten grozi do 10 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Bialik.

Według śledczych trzech funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie dopuściło się przekroczenia swoich uprawnień w okresie od września 2017 r. do dnia końca kwietnia 2018 r.

MSI