Znamy laureatów Halowego Turnieju Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza!

Trwają XIV Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar „Króluj nam Chryste”. 2 marca w naszej archidiecezji odbyły się rozgrywki w etapie rejonowym.

W rozgrywkach w hali sportowej przy Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie rywalizowali ministranci z klas od 2 do 5 szkół podstawowych.

W Wyższym Seminarium Duchownym trwają rozgrywki o puchar dziekana regionu częstochowskiego, natomiast w Białej koło Wielunia o puchar dziekana regionu wieluńskiego, regionu zawierciańskiego odbywają się w Żarkach i również dzisiaj w Kamieńsku o puchar dziekana regionu radomszczańskiego. Jest to już kolejny etap w ramach rozgrywek Mistrzostw Polski. W kategorii ministrantów rywalizuje ze sobą dziesięć drużyn. W przyszłym tygodniu będą ze sobą rywalizowały drużyny z klas gimnazjalnych i będzie ich jedenaście, a 23 marca już najstarsze grupy, czyli szkoła średnia, siedem drużyn – mówi odpowiedzialny za rozgrywki, ks. Paweł Wróbel.

O atmosferę rozgrywek zapytaliśmy opiekuna drużyny z Lubojny, ks. Roberta Rajczyka:

Myślę, że atmosfera jest bardzo dobra. Chłopcy wygrali dwa mecze, a jeden pechowo przegrali. Przerwy wykorzystują na to, aby jeszcze chwilę poćwiczyć i rozgrzać się. Mecze są bardzo krótkie, bo trwają tylko 6 minut, ale myślę, że w tej dyscyplinie to i tak bardzo dużo. Na zdobycie wysokich miejsc mają nadzieję i chłopcy i proboszcz.

Nadzieja nie okazała się płonna, gdyż drużyna z Lubojny zajęła czwarte miejsce. Na podium stanęły kolejno: drużyna z Poraja – I miejsce, Ostrowy nad Okszą – II miejsce i Parafia św. Jadwigi Królowej z Częstochowy – III miejsce.

KF