Łagodność i pokora w sercu Jezusa – warsztaty online w Edycji Świętego Pawła

Grafika: facebook.com/Księgarnia Świętego Pawła – Częstochowa

Wychodząc naprzeciw potrzebom, Księgarnia Świętego Pawła po raz kolejny organizuje warsztaty w formie online. Druga już odsłona spotkania realizowanego w tej formie odbędzie się 1 czerwca, a punktem wyjściowym będzie fragment tekstu z Ewangelii św. Mateusza: „Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie”.

Warsztaty biblijne niezmiennie prowadzone są metodą: Jezus Droga, Prawda, Życie.

– Czerwiec to nic innego, jak serce Jezusa. Dodam, że to będzie nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami. Tym razem transmisja będzie prowadzona z Rzymu przez ks. Bogusława Zemana. On wskaże omawianą metodę oraz zwróci uwagę na analizę tekstu, który pokazuje, że wszyscy potrzebujemy chwili wytchnienia – mówiła Anna Gawęda z Księgarni Świętego Pawła.

Omawiany podczas warsztatów tekst ma uzmysłowić łagodność i pokorę, jaka jest zawarta w sercu Jezusa.

– Często koncentrujemy się na różnych przymiotach Jezusa, na Jego miłosierdziu, dobroci, miłości. W tym tekście pokazuje nam, że jest łagodny i pokorny sercem. Ten inny wymiar łagodności i pokory serca jest tu mocno ukazany. Tych przymiotów Jezusa jest bardzo dużo, ale On sam o sobie mówi, że jest łagodny i pokorny sercem – tłumaczył ks. Przemysław Kosior, jeden z inicjatorów warsztatów.

Warsztaty online na żywo będą dostępne na fanpage-u: Księgarnia Świętego Pawła – Częstochowa. Podczas transmisji, która rozpocznie się 1 czerwca o godz. 18:00, przewidziana jest możliwość chatu z prowadzącymi oraz innymi uczestnikami. Zapis ze spotkania na żywo będzie można także zobaczyć w późniejszym czasie.

BNO