Modlili się o powołania kapłańskie

Kościół Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej był w poniedziałek 25 marca dwudziestą stacją wielkopostnej inicjatywy Kościołów Stacyjnych miasta Częstochowy. Inicjatorem akcji jest metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Wieczorna Msza św. poprzedzona była godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której wierni mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii ks. Ryszard Umański.
– Cieszę się ogromnie, że abp Wacław Depo stawia ogromny nacisk na powołania kapłańskie, bo jest chyba zasadnicza rzecz, jaką powinniśmy czynić – powiedział ks. Ryszard Umański. – Oczywiście nie możemy zaniedbywać też innych rzeczy zewnętrznych mówiąc o powołaniach, ale modlitwa, to co ks. arcybiskup mówił, że na kolanach powinniśmy wypraszać te powołania, to jest właśnie to, co dzisiaj robimy w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Kolejną stacją Wielkiego Postu będzie kościół św. Judy Tadeusza przy ul. Kaczorowskiej. Inicjatywa duszpasterska abp. Wacława Depo nawiązuje do tradycji Kościoła rzymskiego, zrodzonej w IV-V w. Zwyczaj stacji wielkopostnych, celebrowanych każdego dnia w innej świątyni miasta, kultywowany jest dzisiaj nie tylko w Rzymie, ale również w wielu miastach Polski jak np. w Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Lublinie.

ZD