Módlmy się o pokój i jedność

Fot. Radio Fiat

Narodowa Nowenna Jasnogórska o pokój i jedność rozpoczęła się na Jasnej Górze 3 listopada. To modlitwa w intencji zjednoczenia Polaków. To także chęć uspokojenia nastrojów, jakie w ostatnim czasie można zauważyć, chociażby na ulicach czy w Internecie. Wspólna modlitwa rozpoczyna się codziennie w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze o godzinie 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

W historii Polski pokój w kraju i Europie był wielokrotnie wypraszany właśnie na Jasnej Górze. Dlatego idąc w ślad za św. Janem Pawłem II oraz kard. Stefanem Wyszyńskim, wspólnie z ojcami paulinami z jasnogórskiego klasztoru będziemy uczestniczyć w tej szczególnej modlitwie w dniach od 3 do 11 listopada.

– Jesteśmy świadkami bardzo burzliwych wydarzeń, które prawdopodobnie będą skutkowały głębokimi podziałami nie tylko w Polsce, nie tylko podziałami społecznymi, narodowymi, państwowymi, ale także podziałami, które idą przez rodziny oraz ludzkie serca i sumienia. Trzeba na to wszystko przygotować się w sposób Ewangeliczny. Stąd nasza modlitwa – mówił rzecznik Jasnej Góry o. Michał Legan.

Koronce do Miłosierdzia Bożego przewodniczy w tych dniach o. Samuel Pacholski, przeor Jasnej Góry. Duchowny zaznacza, że ludzie potrzebują modlitwy szczególnie teraz, ponieważ wszyscy znajdujemy się w podwójnie trudnej sytuacji.

– Z jednej strony pandemia i druga fala koronawirusa oraz możliwy lockdown. Z drugiej – protesty, które toczą się w całej Polsce. Protesty naznaczone agresją, wulgaryzmami i atakami na kościoły. Rozumiejąc różną wrażliwość różnych ludzi, chcemy przez tę modlitwę przyczynić się do pokoju między zwaśnionymi stronami – tłumaczył o. Samuel Pacholski.

Punktem kulminacyjnym tej wyjątkowej narodowej nowenny będą rekolekcje odbywające się w dniach 11-13 listopada, prowadzone między innymi przez Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, bp. Andrzeja Czaję i bp. Andrzeja Przybylskiego.

BNO

 

MODLITWY Z KAŻDEGO DNIA DOSTĘPNE DO WYSŁUCHANIA >>TUTAJ<<