Narodowa nowenna ku czci św. Andrzeja Boboli

Św. Andrzej Bobola/Fot.: swietyandrzejbobola.pl

Od poniedziałku 16 do wtorku 24 marca prowadzona jest szczególna modlitwa ze względu na zasiniałe ryzyko epidemiologiczne – nowenna do św. Andrzeja Boboli. Idea podjęcia narodowej nowenny narodziła się w Narodowym Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie oraz w kościele ojców jezuitów w Szczecinie.

Nabożeństwa transmitowane są drogą Internetową, każdego dnia o godz. 12:00 przy relikwiach świętego patrona Polski, znajdujących się w warszawskim sanktuarium przy ul. Rakowieckiej. Modlitwy odmawiają także ojcowie jezuici w Szczecinie.

– Przypomina się, że św. Andrzej Bobola będąc zakonnikiem w Wilnie w latach 1625-1629 przeżył kilka groźnych epidemii. Tam, dał się poznać jako troskliwy opiekun. Nie bacząc na niebezpieczeństwa, wraz z innymi kapłanami szedł do porzuconych, niosąc im pomoc duchową i materialną. Nie obawiał się zarażenia, ale wiedział, że jest odpowiedzialny za tych, którzy są głodni (także duchowo). Jemu przypisuje się także uratowanie Pińska od groźnych epidemii z lat 1709-1710. Dlatego chcemy się wracać do tego patrona Polski z prośbą o odwrócenie niebezpieczeństwa epidemii, o zachowanie nas od nieszczęścia  i śmierci – mówił ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik Kurii Metropolitalnej.

Z racji zagrożenia epidemiologicznego wskazane są modlitwy w domowym zaciszu za pomocą transmisji Internetowych. Treść modlitw do prywatnego odmawiania oraz transmisję można znaleźć na stronie swietyandrzejbobola.pl.

BNO