Ogólnopolska Niedziela Modlitwy za Kierowców

MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zaprasza 30 kwietnia do refleksji i modlitwy w intencjach kierowców i wszystkich użytkowników drogi. Wtedy przypada XI Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. – Ostatnia niedziela kwietnia to zatwierdzony w kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach – tłumaczy ks. Jerzy Kraśnicki – dyrektor MIVA Polska i Zastępca Krajowego Duszpasterza Kierowców.

Mimo, że Niedziela Modlitwy za Kierowców przypada raz w roku, to na co dzień Duszpasterstwo Kierowców podejmuje rozmaite inicjatywy modlitewne w intencjach wszystkich poruszających się po drogach. – Wszystko po to, aby na drodze kierować się miłością – podsumowuje ks. Kraśnicki.

Niedziela Modlitwy za Kierowców to inicjatywa MIVA Polska, której celem jest pomoc misjonarzom w zdobywaniu i zakupie środków transportu oraz polepszenie sytuacji na polskich drogach. Od roku 1975 na polskich drogach wydarzyło się: 1,8 mln wypadków, w których zginęło ponad 230 tysięcy osób, a 2,3 mln zostało rannych.

fot. myszkow.naszemiasto.pl