Okaż miłosierdzie w Niedzielę Miłosierdzia

150dpi_plakat_niedzielamilos-515x300

Zbliżający się czas świąt Zmartwychwstania Pańskiego to okazja do czynienia dobrych uczynków. Kolejna niedziela w kalendarzu liturgicznym to Niedziela Miłosierdzia i to właśnie ona w archidiecezji będzie poświęcona akcji organizowanej przez częstochowską Caritas. Akcja ma pomóc kobietom w ciąży lub z dziećmi, które w wyniku trudnych sytuacji znalazły się bez dachu nad głową, a przytulisko dla kobiet Oaza, prowadzone przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej ma zapewnić im tymczasowe lokum. Potrzebna jest rozbudowa domu i przede wszystkim budowa sanitariatów i miejsc, w których mamy będą mogły kąpać swoje dzieci. Dziś często robią to np. w umywalkach – zaznacza ks. Marek Bator – dyrektor częstochowskiej Caritas.

W przytulisku „Oaza” dla bezdomnych kobiet, kobiet spodziewających się dziecka i matek z dziećmi znajdują się na dziś 63 osoby, na stałe mieszkają 24 dzieci. Dzieci mieszkające w przytulisku są w rożnym przedziale wiekowym. Najmłodsze ma rok a najstarsze 14 lat. Te kobiety stały się bezdomne często nie z własnej winy. Padły ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej ze strony swoich mężów czy partnerów. Nie możemy ich stygmatyzować, ale tak jak Chrystus wyjść do nich z gestem miłości – podkreśla ks. Bator.

Zbiórka na rzecz rozbudowę przytuliska dla bezdomnych kobiet „Oaza” prowadzona będzie we wszystkich kościołach archidiecezji częstochowskiej w Niedzielę Miłosierdzia, 3 kwietnia.