Pielgrzymka ku czci Jana Pawła II

Parafia Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej organizują pielgrzymkę z okazji 100-lecia urodzin papieża św. Jana Pawła II. Trasa autokarowej pielgrzymki planowana jest ze Starokrzepic przez Częstochowę.

Do udziału w pielgrzymce poświęconej papieżowi Polakowi, która odbędzie się 23 maja, zachęca ks. Marek Szumilas, proboszcz parafii:

– Warto poznawać osobę Ojca Świętego. Chodzi tu nie tylko o jego życiorys, ale też o wczytywanie się w kazania, które na pewno są w naszych domach w formie albumów. Zachęcam jako asystent Stowarzyszenia Rodzin katolickich, żebyśmy przeżywali ten rok stulecia urodzin papieża.

Wyjazd ma być jednodniowy, a w jego ramach planowane jest m.in. zwiedzanie Krakowa, czyli miasta, które w dużym stopniu związane jest z Karolem Wojtyłą.

– Mamy teraz czas Wielkiego Postu, w maju jest czas poświęcony Matce Bożej. Te osoby, które jadą z pielgrzymką dobrze wiedzą, że w tym czasie zawsze jest Modlitwa Różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia, a najważniejszą częścią pielgrzymki – Msza św. w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. Zaplanowaliśmy oczywiście zwiedzanie tych miejsc, przejście na rynek i na Stare Miasto – dodał ks. Marek Szumilas.

Aby wziąć udział w pielgrzymce, należy skontaktować się z proboszczem parafii Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach. Zapisy trwają do 10 maja.

BNO
Fot.: Krzysztof Świtalski/Parafia Przemienienia Pańskiego w Starokrzepicach