Koncert Orkiestry Dętej w Altanie

W ramach Koncertów Letnich w Altanie Parkowej 16 lipca miał miejsce koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Karczewic i Garnka. O orkiestrze mówi klarnecistka Katarzyna Ciastek:
– Jesteśmy orkiestrą zarówno z Karczewic jak i z Garnka, z naszej OSP. Gramy wiele koncertów, występujemy na różnych festiwalach. W naszym repertuarze mamy naprawdę różnorodną muzykę: zarówno koncertową, marszową jak i rozrywkową, tak jak można było dzisiaj usłyszeć. Nasza orkiestra głównie składa się z młodzieży gimnazjalnej i licealnej – sama świeża krew. Gramy ze sobą już tak wiele lat, że panuje tutaj rodzinna atmosfera. Wszelkie wyjazdy przebiegają w bardzo miłym klimacie.
Podobnie uważa Dawid Gągała, orkiestrowy tubista tenorowy:
– W orkiestrze jest zawsze bardzo przyjazna atmosfera, jest dużo zabawy. Mamy wiele wyjazdów podobnych do tego. To jest dla nas spełnienie. Ja dopiero w orkiestrze pierwszy raz miałem styczność z instrumentem. Tu nauczyłem się prawidłowo zapisywać i odczytywać nuty oraz je wygrywać. Już po roku całkiem dobrze mi szło.
W repertuarze orkiestry znajduje się wiele znanych utworów muzyki pop, ale także piosenek biesiadnych, dzięki czemu słucha się jej z przyjemnością. Być może też dlatego koncert przyciągnął liczną grupę słuchaczy.

KN