Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych

Szósty „Przegląd Filmów Dokumentalnych Niepoprawnie Prawdziwych” będzie poświęcony 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej w hołdzie ofiarom niemieckich zbrodni. Początek już jutro 15 marca w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.

Przegląd objęty został patronatem arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego. Tworzą trzy dni nie tylko ważnych filmów, ale także rozmów.

Dedykujemy ten przegląd wszystkim ofiarom II wojny światowej. Przy okazji tej daty – 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej to staraliśmy się tak podziałać, żeby dowiedzieć się coś o tych pierwszych zbrodniach, które rozpoczęły wojnę. Wbrew pozorom było ich bardzo dużo i są mało znane. To są taki miejsca w Polsce, o których jedna strona, czyli północ nie wie co działo się na południu i odwrotnie. Tak, jak w poprzednich latach staramy się przede wszystkim pokazywać rzeczy nieznane, zapomniane i bohaterów tych zdarzeń – mówi prezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, Anna Dąbrowska.

Przegląd otworzy pokaz dla szkół, który odbędzie się jutro o godzinie 10.00. Więcej informacji na plakacie dostępnym na naszej stronie internetowej.

KF