Śląskie inspiracje

slask

To hołd składany jednemu z najwybitniejszych polskich pisarzy. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w związku z setną rocznicą śmierci Henryka Sienkiewicza ogłasza konkurs na małą formę literacką. Może być to opowiadanie, legenda, reportaż, historia, nowelka.

– Uważam iż Śląsk jest tak barwnym zespołem, tak inspirującym, tak pięknym, że i koncerty i wszelkiego typu spektakle, które wydarzają się na scenie mogą inspirować młodych ludzi – i nie tylko, bo jest to konkurs dla wszystkich – do tego, aby wypowiedzieć się na ten temat, na temat Zespołu, na temat koncertu, na temat nawet siedziby i tego pięknego miejsca, właśnie poprzez jakąś małą formę literacką – o związkach literatury z muzyką mówi pomysłodawczyni konkursu, Elżbieta Jatulewicz z Zespołu „Śląsk”.

Konkurs nosi tytuł „Zespół ‚Śląsk’ – moje inspiracje”. Prace należy przesyłać w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca br. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi w dniu inauguracji kolejnego sezonu artystycznego Zespołu „Śląsk”, 23 września. Rok 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza.

Krzysztof Rygalik