Teatr też musi odpocząć po udanym sezonie

Zbliża się koniec sezonu artystycznego w częstochowskim Teatrze. Z tej okazji na scenie ostatni raz przed wakacjami, 13 i 14 czerwca o godz. 19.00 zaprezentujemy widowiskowy spektakl „Czyż nie dobija się koni”. Przedstawienie wyreżyserowała Magdalena Piekorz, dyrektor artystyczny, pod której kierownictwem rozpoczęliśmy mijający sezon teatralny.

W tym czasie zrealizowaliśmy 4 premiery ( „Poniżej pasa” w reż. André Hübnera-Ochodlo, „Czyż nie dobija się koni?” w reż. Magdaleny Piekorz, „Bo to Polska właśnie” na podstawie „Wesela” S. Wyspiańskiego w reż. Hanny Zbyryt oraz najnowszą premierę „Nagle zeszłego lata” w reż. Krzysztofa Knurka). Zaprezentowaliśmy blisko 300 przedstawień, w tym ponad czterdzieści spektakli gościnnych i wyjazdowych. Odwiedziło nas ponad 70 tysięcy widzów. Na częstochowskiej scenie wystąpiło wielu znakomitych artystów m.in. Andrzej Poniedzielski, Katarzyna Groniec, Edyta Olszówka czy Piotr Polk.

Na przełomie września i października, podczas Przeglądu Przedstawień Istotnych „Przez Dotyk” pod hasłem „Rodzina +/-”, zaprezentowaliśmy siedem przedstawień z teatrów z całej Polski m. in. „Bóg mordu” z udziałem Lesława Żurka, dwa znakomite monodramy Agnieszki Przepiórskiej, czy „Tata ma kota” z Przemysławem Sadowskim.

Teatr to także edukacja, dlatego po raz kolejny w czasie ferii zimowych zorganizowaliśmy warsztaty teatralne dla dzieci. Kontynuowaliśmy rozmowy z młodzieżą po spektaklu „Stopklatka”. Przeprowadziliśmy ponad trzydzieści spotkań z Adamem Machalicą.

Odbyły się również czteromiesięczne warsztaty dla dorosłych, których zwieńczeniem był pokaz spektaklu „Bal w operze” przygotowany przez uczestników warsztatów, w reżyserii Marka Ślosarskiego.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru tradycyjnie otworzyliśmy drzwi dla Widzów, którzy chcieli zobaczyć Teatr od kulis, a na scenie kameralnej po raz dziewiętnasty odbył się Przegląd Teatrów Szkół Średnich.

Przypominamy, że 1 czerwca rozpoczął się też plebiscyt publiczności na najlepszy spektakl sezonu. Do udziału w plebiscycie Teatr wytypował dziesięć przedstawień. Zwycięski spektakl zostanie zaprezentowany w nowym sezonie artystycznym. Głosowanie potrwa do 30 czerwca.

Szczegóły dostępne na stronie internetowej: https://www.teatr-mickiewicza.pl/n619,Plebiscyt-publicznosci-na-czestochowski—-Spektakl-Sezonu—#main

To był znakomity sezon, a kolejny będzie jeszcze lepszy i pełen nowych pomysłów. Dziękujemy, że jesteście z nami.

źródło: informacja prasowa Biura obsługi widza Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie