Wieczór w MGS


783

W piątek 22 maja Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie przygotowała kilka przyjemnych dla oka atrakcji. Począwszy od godz. 18.00 odbędą się trzy wernisaże. Wernisaż wystawy prac malarskich Aleksandry Prusinowskiej pt. „Gwiazdozbiór” będzie miał miejsce w Sali Poplenerowej, a same prace będą udostępnione zwiedzającym od 23 maja do 21 czerwca. Aleksandra Prusinowska tworzy głównie grafiki wykonane w technice linorytu oraz maluje obrazy olejne na płótnie.
W Sali Śląskiej będzie miał z kolei miejsce wernisaż prac malarskich Józefa Czerniawskiego. Wystawę będzie można zwiedzać również od 23 maja do 21 czerwca. Malarz obecnie pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku jako wykładowca. Zajmuje się projektowaniem wnętrz, plakatów, murali, elewacji reklamowych i instalacji. Jest również filmowcem, scenografem, muzykiem akordeonistą. Artysta posługuje się techniką własną wykorzystując różne materiały: farby, papier, tkaniny, tapety, listwy sztukatorskie, piasek, a przede wszystkim futro.
W Galerii Promocji Młodych Antresola odbędzie się natomiast wernisaż wystawy Katarzyny Dynowskiej pt. „Grafika”. Wystawę będzie można zwiedzać w tych samym czasie, co dwie poprzednie. Artystka jest studentką V roku Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie jej twórczość skupia się na plakacie autorskim, wydawnictwach artystycznych a także serigrafii – tę dziedzinę jej działań można będzie obejrzeć na wystawie w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie.