Droga Krzyżowa przeszła ulicami Radomska

W piątek wieczorem, 7 marca, radomszczanie w modlitwie i skupieniu przeszli ulicami miasta uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Co roku nabożeństwo gromadzi rzesze wiernych, którzy razem z Chrystusem podążają na Golgotę. Uczestnicy wyruszyli spod kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski tuż po Mszy św. o godz. 18:00. Wierni przemierzali kolejne stacje Męki Pańskiej ulicami Piastowską, Tysiąclecia i Przedborską. Wspólnej modlitwie towarzyszyła przepiękna inscenizacja w wykonaniu wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży regionu radomszczańskiego.

– Bardzo się raduje kapłańskie serce, bo pomimo deszczu i wszelkich przeciwności wszystko przebiegło spokojnie i z dużą dawką przeżycia duchowego. To dzięki naszej wspaniałej młodzieży, która nie tylko pokazała na co ją stać podczas Światowych Dni Młodzieży, ale także podjęła się trudu przygotowania tego Misterium, które bardzo pomogło nam przy przeżywaniu Drogi Krzyżowej. Młodzież sama wyszła z inicjatywą, są bardzo kreatywni, a przede wszystkim czerpią inspirację również z modlitwy. To wszystko było bardzo głęboko przemyślane i przede wszystkim wykonane z serca. To Misterium pokazało nam wszystkim, że możemy się złączyć w dobrym celu i dzisiaj nam się to udało – mówi ks. Grzegorz Piec, koordynator ds. Nowej Ewangelizacji regionu radomszczańskiego.

Nabożeństwo zakończyło się Apelem Jasnogórskim w Kolegiacie św. Lamberta. Słowa do wiernych skierował ks. proboszcz Antoni Arkit, dziękując wszystkim za obecność i wielkie zaangażowanie w to niezwykłe nabożeństwo.