Gmina Olsztyn ma kolejne środki na remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury

OLSZTYN_GOK

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Gminie Olsztyn kolejne środki na remont budynku Gminnego Ośrodka Kultury.
Koszty inwestycji oszacowane na ponad milion złotych, Ministerstwo w ubiegłym roku wsparło kwotą 100 tys. złotych. W bieżącym roku przyznano Gminie 200 tys. zł.
– Cieszymy się, że najstarszy i najciekawszy architektonicznie budynek w centrum Olsztyna, zyskał już nowy dach. Kolejne środki pozyskane z Ministerstwa przyspieszą i usprawnią prace remontowe. – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.
Budynek będzie jak nowy z zachowaniem tego co w nim najpiękniejsze. Trwają intensywne prace przy adaptacji poddasza i kompleksowej modernizacji dwóch pozostałych kondygnacji. Będą nowe: podłogi, drzwi, okna, tynki wewnętrzne i elewacja budynku. Trwa budowa nowych instalacji elektrycznych, wod-kan, c.o, itp. Będzie też winda i pochylnia dla osób niepełnosprawnych.
Wyłonionym w nieograniczonym przetargu wykonawcą jest Zakład Produkcyjno – Handlowa Usługowy ,,ROMEX”, Anna Romańska ze Zrębic.
M. Kosielak