II Rajd Żołnierzy Wyklętych w Mstowie

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej w Mstowie już po raz drugi odbył się, poświęcony zapomnianym bohaterom, marsz pamięci. Jego organizatorzy to: Gmina Mstów, Szkoła Podstawowa w Mstowie i III Środowiskowy Szczep Harcerski „Skała”. Honorowy patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Mstów Tomasz Gęsiarz.
Uczestnikami marszu byli uczniowie szkół z terenu gminy Mstów. W tym roku ze względu na siarczyste mrozy cała impreza odbywała się w budynku szkolnej hali sportowej.
Bieg na dystansie 1963 metrów był tak naprawdę sztafetą, podczas której po każdym okrążeniu sali odbywały się konkursy o tematyce historycznej – związanej z  żołnierzami wyklętymi – i zawody sprawnościowe, nawiązujące do działań oddziałów partyzanckich.
Na zakończenie zuchy przedstawiły krótki występ o tematyce patriotycznej, zakończony wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego.
Każdy zespół uczestniczący w „II Gminnym Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych” otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa, specjalnie przygotowane plakietki okolicznościowe oraz torbę prezentów edukacyjnych.