Na sportowo w Poniku

Uczestnicy kolonii w Poniku organizowanych przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oraz KRUS mieli w sobotę (10 sierpnia) okazję, by zmierzyć się w sportowych konkurencjach. Emocji nie brakowało.

O tym w jakich konkurencjach mierzyły się dzieci mówi kierownik kolonii, Monika Wierzbicka:

Dzieci uczestniczyły w pięciu konkurencjach. Był bieg przełajowy, skok w dal, rzut podkową, pompki dla chłopców i skakanie na skakance dla dziewczynek. Później oczywiście wręczaliśmy medale i dyplomy. Myślę, że dzieci były bardzo zadowolone.

W kolonii bierze udział 89 dzieci głównie z terenu archidiecezji częstochowskiej, ale nie tylko – niektórzy dojechali także choćby z województwa kujawsko-pomorskiego. Olimpiada sportowa to tylko jedna z licznych atrakcji kolonii.

Mieliśmy wycieczkę do aquaparku w Tarnowskich Górach. Jutro jedziemy na kolejną wycieczkę do Parku Miniatur koło Kielc, także na pewno dzieci się nie nudzą. Był już konkurs karaoke i „Mam talent”. Dzieci uczestniczą też w sekcjach tematycznych – podzieliliśmy je według zainteresowań na grupy. Część z nich ma codziennie zajęcia plastyczne, inne taneczne, sportowe, czy muzyczne – Monika Wierzbicka.

Kolonie potrwają do 16 sierpnia.

KF

foto źródło: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej