Pierwsze spotkanie w „Salonie sztuki” już za nami

DSCF8390

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku zainaugurowano „Salon sztuki” – nową imprezę kulturalną prezentującą różne wydarzenia artystyczne i dorobek współczesnych twórców.

Pierwsze spotkanie odbyło się w minioną sobotę, 26 września, w sali kameralnej MDK. „Salon sztuki” dedykowany jest tym, którzy kochają sztukę i potrzebują bliższego spotkania z różnymi dyscyplinami kultury. – To zupełnie nowa formuła, w której będziemy prezentować nie tylko literaturę, poezję czy działania plastyczne. To piękne przypomnienie ulotnych, ale ważnych dla nas wydarzeń – mówi Elżbieta Kwiatkowska, dyrektor MDK w Radomsku.

Jak zapowiadają organizatorzy, towarzysko-artystycznym spotkaniom odbywającym się raz w miesiącu towarzyszyć będą bardziej i mniej znane osoby. – Liczymy na to, że kolejnym gościem będzie pani Irena Jun, która przybliży poezję Różewicza, Miłosza i Szymborskiej – mówi Krystyna Michalska z MDK.

Podczas sobotniego spotkania zaprezentowano kolejny numer „Radomszczańskich Teatraliów”, pisma wydawanego przez dom kultury. – Czwarty numer ma trzy wiodące tematy: Kabaret „Czarny kot” działający przy Towarzystwie Wiedzy Powszechnej, Teatr Poezji i Teatr ks. Grzegorza Ułamka – mówi redaktor pisma Beata Anna Symołon.

W wydarzeniu uczestniczyli aktorzy amatorskich teatrów opisywanych w bieżącym numerze pisma, rodzina ks. Grzegorza Ułamka oraz pozostali mieszkańcy miasta.