Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przed wizytą papieża w Częstochowie

JASNA GORA 6

Dzisiaj (8.04) odbyło się spotkanie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przed wizytą Ojca Świętego Franciszka w Częstochowie. Omawiano m.in. elementy planu postępowania na wypadek zagrożenia i planu zabezpieczenia medycznego, w tym wniosek do Ministra Obrony Narodowej w sprawie uruchomienia szpitala polowego.

Ojciec Święty Franciszek będzie gościł w Polsce od 27 do 31 lipca br. Odwiedzi Kraków – gdzie odbędą się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży – Częstochowę i niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

W skład WZZK wchodzą m.in. wojewoda i wicewojewodowie śląscy, szefowie policji, straży pożarnej, przedstawiciele Kurii Metropolitarnej w Częstochowie i zakonu ojców paulinów, komendant Śląsko-Małopolskiego Oddziału Straży Granicznej, dyrektor Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, przedstawiciele kolei, dyrektor Pogotowia Ratunkowego oraz szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego.

Ojciec Święty wizytę w Polsce rozpocznie 27 lipca w Krakowie od spotkania na Wawelu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, władzami państwowymi, korpusem dyplomatycznym i z polskimi biskupami. Ma się też pojawić w oknie papieskim na Franciszkańskiej 3. W drugim dniu wizyty przyleci na Jasną Górę, gdzie będzie się modlić przed Obrazem Matki Boskiej Jasnogórskiej, a później na wałach jasnogórskich odprawi Mszę św. z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski. Później powróci do Krakowa, gdzie w ramach Światowych Dni Młodzieży spotka się z pielgrzymami.

Źródło: Urząd Wojewódzki