XVII Regionalny konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie wraz z Starostwem Powiatowym w Częstochowie ogłasza XVII Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe pt. „Kwiaty” pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn.
Celem konkursu jest zachowanie starej tradycji ozdabiania wnętrz mieszkalnych, pobudzenie i promocja twórczości ludowych artystów, pozyskanie dla tej tradycji nowych i młodych twórców. Konkurs jest otwarty i dostępny dla dzieci, młodzieży i dorosłych.Przedmiotem konkursu są tradycyjne ozdoby bibułkowe (pojedyncze kwiaty, wiązanki, girlandy, rozety, bukiety, wianki, pająki, a także inne ozdoby nawiązujące do tradycji zdobnictwa bibułkowego).
Każda praca winna być przygotowana przez jednego indywidualnego wykonawcę. Autorom najciekawszych i najpiękniejszych ozdób i kwiatów zostaną przyznane nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. O ilości i wysokości nagród konkursowych zadecyduje Komisja plastyków i etnografów. Prace konkursowe z opisem zawierającym: imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek, numer telefonu, należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Pl. Mar. Józefa Piłsudskiego 15 w dniach 7-8 maja 2018 roku w godz. 12:00 – 20:00 11 maja 2018 r. znany będzie werdykt komisji.Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 17 czerwca 2018 r. o godz. 15.00 na imprezie pod nazwą XIII Festyn Rodzinny w Ogrodach Plebańskich.
Wystawa czynna będzie od 21 maja do 17 czerwca 2018 roku w siedzibie GOK-u w godzinach pracy Ośrodka. Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Będą stanowić upominki i zostaną podarowane do wybranych instytucji.
Szczegółowych informacji udziela Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, tel. 34 328 53 13