Kwadrans dla rolnictwa

„Kwadrans dla rolnictwa” to audycja o rolnictwie nie tylko dla rolników.
Odwiedzamy polskie wsie, poznajemy polskie smaki, słuchamy głosu rolników, poznajemy problemy polskich gospodarstw, rozmawiamy z ekspertami.

Podpowiadamy:

  • gdzie zasięgnąć informacji dotyczących rolnictwa,
  • czy opłaca się być rolnikiem,
  • jakie problemy stoją przed współczesnym rolnictwem,
  • jak być dobrym rolnikiem,
  • jakie produkty wybierać i gdzie szukać polskich, sprawdzonych produktów,
  • jak utrzymać gospodarstwo,
  • jak dofinansować gospodarstwa rolne,
  • jak efektywnie zarządzać swoim gospodarstwem,
  • jak świadomie korzystać z możliwości XXI wieku, i czy wieś może być nowoczesna?

Kwadrans dla rolnictwa to informacje dla rolników, nowinki techniczne, najnowsze trendy w rolnictwie, ekologia i agroturystyka, rozmowy z ekspertami, porady specjalistów.

„Kwadrans dla rolnictwa” na antenie Radia Fiat w każdy poniedziałek o 10.15, powtórka w czwartek o 19.10.

Audycja powstaje we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W audycji z 18 czerwca opowiadamy o smakach, jakich spróbowaliśmy podczas Pikniku „Poznaj Dobrą Żywność” organizowany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Minister Jacek Bogucki, sekretarz stanu w ministerstwie, opowiadał o tzw. patetyzmie konsumenckim, o tym, jak odróżniać dobre produkty, jak je wybierać i dlaczego warto sięgać po polską żywność.

O tym, że „smakuje Polska” przekonaliśmy się odwiedzając stoiska wystawców, spróbowaliśmy potraw z różnych regionów Polski, w tym z Kaszub. Wystawcy z Kaszub opowiedzieli o swojej kulturze, tradycjach oraz zachęcali do odwiedzenia ich stron.

W audycji „Kwadrans dla rolnictwa” przedstawiamy wiadomości dla rolników w serwisie informacyjnym. W nim m.in. o postawie ministrów rolnictwa w sprawie zaproponowanej przez Komisję Europejską redukcji budżetu na wspólną politykę rolną. Podejmujemy także temat kontroli występowania w naszym kraju suszy rolniczej i monitoringu niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody rolnicze. W serwisie informacyjnym także o zmianach w projekcie ustawy dotyczącej identyfikacji zwierząt, który ma na celu zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla posiadaczy zwierząt gospodarskich.

Wspominamy także XXV Wielkopolskie Targi Rolnicze oraz I Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni Pola, które zorganizował Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Audycja z 18 czerwca:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2018/06/KWADRANS_DLA_ROLNICTWA_ODC_3_akt.mp3]

Audycja z 11 czerwca:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2018/06/KWADRANS_DLA_ROLNICTWA_ODC_2.mp3]

Audycja z 4 czerwca:

[audio:http://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2018/06/KWADRANS-DLA-ROLNICTWA_ODC_1.mp3]