Piłkarski weekend z Pucharem Polski – Termalica vs Raków w 1/16 finału!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY……..Podopieczni Marka Papszuna doskonale spisują się na boiskach Ekstraklasy, jednak już w piątek zmierzą się z Termalicą w ramach Pucharu Polski. Kto według analityków sportowych i statystyk jest faworytem tej rywalizacji oraz czego może się obawiać lider najwyższej klasy rozgrywkowej? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Termalica vs Raków
Można powiedzieć, że piątkowe starcie Termalici z Rakowem będzie pojedynkiem dwóch różnych filozofii trenerskich. Marek Papszun i jego Czerwono-Niebiescy są aktualnie liderem Ekstraklasy, a także drużyną, która porywa stylem gry i zdobyła najwięcej bramek. Naprzeciw stanie im Termalica, czyli czołowa drużyna 1. Ligi, która może się pochwalić bilansem zaledwie trzech straconych goli od początku kampanii 2020/2021!
Raków w ostatniej kolejce ligowej pokonał 2:1 Stal Mielec. Wcześniej po zakończeniu przerwy na reprezentację Krzyżowcy rozprawili się w hicie kolejki z Górnikiem Zabrze 1:3. Z punktu widzenia statystyk należy zwrócić uwagę na fakt, że Raków w każdym z ostatnich siedmiu meczów ligowych zdobył przynajmniej dwa gole. Wyjątkiem w całym sezonie jest tylko przegrane starcie z Legią 1:2.
Termalica pod względem stylu to drużyna z innego piłkarskiego świata. Można powiedzieć, że piłkarze Marka Papszuna przejdą kolejny sprawdzian możliwości w ramach Pucharu Polski. Czy uda im się podtrzymać passę kolejnych spotkań z przynajmniej dwoma golami? Zadanie może być trudne, ponieważ Słoniki od początku obecnej kampanii tylko w jednym meczu straciły więcej niż jedną bramkę – z Radomiakiem.

Oferta, statystki i przygotowanie obu drużyn
Analitycy sportowi nie mają wątpliwości, że mimo rozgrywania tej potyczki w Niecieczy faworytem spotkania będzie lider Ekstraklasy. Również kibice sportowi dają większą szansę na wygraną gości niż gospodarzy. Zatem, czy powinno nas to dziwić?
Raków zwyciężył w dwóch ostatnich meczach z wynikiem BTTS, jednak biorąc pod uwagę rangę rozgrywek, możliwe osłabienia, a także fakt, że rywalizacjach odbywa się w formacie, przegrywający odpada – oba zespoły mogą postawić na większe bezpieczeństwo. W ten sposób można również wnioskować na podstawie analizy statystyk bezpośrednich z ostatnich rywalizacji. Raków po raz ostatni zmierzył się z Termalicą na boiskach 1. Ligi w sezonie 2018/2019. W obu przypadkach triumfowali Krzyżowcy, jednak zwyciężali w stosunku 1:0. Może to stanowić dla nas wskazówkę do wskazania zwycięzcy pojedynku.
Szczegółowe statystyki i zapowiedź meczu znajdziesz na stronie legalnego bukmachera takiego jak PZBuk.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Pamiętaj, że obstawianie zakładów bukmacherskich jest przeznaczone wyłącznie dla osób pełnoletnich, które ukończyły 18 rok życia.
Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Mateusz Nowak – redaktor portalu sportowego Zagranie.com oraz absolwent dziennikarstwa sportowego na UAM.