Plany Skry na rundę wiosenną

W środę 15 marca w siedzibie KS Skra Częstochowa zorganizowana została konferencja prasowa, której tematem było podsumowanie występów drużyny seniorów w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 III ligi piłkarskiej oraz plany i ambicje drużyny na drugą część sezonu.
W konferencji uczestniczyli m. in. prezes klubu Artur Szymczyk, wiceprezes Piotr Wierzbicki, najlepszy strzelec drużyny Damian Nowak i trener Jakub Dziółka.
– Na razie nie mamy ambicji, aby awansować, chcemy ogrywać zawodników młodych i budować silną drużynę – powiedział w trakcie konferencji prezes Szymczyk. – Przykład naszego rodzynka Mikołaja Biegańskiego, który został zauważony przez największe kluby pokazuje, że praca którą wykonujemy nie idzie na marne. Każdy by sobie życzył, aby w ślad za tym szły awanse, ale jeszcze troszeczkę trzeba będzie poczekać. Po to trenujemy, żeby piąć się w górę, ale na przykładzie zaprzyjaźnionego klubu Rakowa widać, że to nie jest łatwe. Awans w przyszłości byłby oczywiście spełnieniem marzeń.
Skra sobotnim (18 marca, godz. 17.00) meczem z drugim zespołem Śląska Wrocław rozpocznie rundę wiosenną sezonu. Na razie drużyna plasuje się na 6. miejscu w tabeli z zaledwie punktem straty do drużyn z trzeciego i czwartego miejsca.

ZD