38. finał Konkursu im. Haliny Poświatowskiej

W sobotę w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom 38. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej.

Jury konkursu składało się z trzech osób: Elżbiety Wojnarowskiej, Pawła Majerskiego i Janusza Drzewuckiego. Zwycięzcą w kategorii „debiut” została Anita Wiśniewska, a „po debiucie” – Urszula Kopeć-Zaborniak.

To było moje marzenie. Przez tyle lat wysyłałam swoje prace i nie dostałam nawet wyróżnienia, a teraz się udało. Zadzwoniła Pani, że jestem laureatką – nie wiedziałam, które zajmę miejsce, ale już mnie to ucieszyło, że jestem laureatką. Jestem dzisiaj szczęśliwcem. Dzisiejszy dzień zapamiętam na bardzo długo. Przeczytałam wszystkie dzieła Haliny Poświatowskiej, wiem, że ona wiele przeżyła. Chciała pokazać to, że mimo iż jest chora, można rozwijać swoje pasje. Ona też walczyła. Może jestem ciut tak silna, jak ona – mówi Urszula Kopeć-Zaborniak.

W ramach konkursu w czwartek odbyło się ogłoszenie wyników Regionalnego Konkursu Poezji Śpiewanej „żyje się tylko chwilę…”, w piątek otwarto wystawę malarską Grupy Artystycznej Werniks oraz odbył się koncert Marcina Świetlickiego.

Celem konkursu poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej jest pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, konfrontacje twórczości poetyckiej, promocja utalentowanych poetów, integracja środowisk literackich oraz rozbudzanie zainteresowania poezją.