100 kroków Szymka – tak niewiele a tak dużo

13-letni Szymek wychowujący się w bezpiecznej, pełnej miłości rodzinie, nie ma dzieciństwa łatwego, jak z pozoru mogłoby się wydawać.

Urodził się z wadą genetyczną Monosomia 1p36, ma wadę serca, padaczkę a także skoliozę. Wszystko to uniemożliwia mu poruszanie się, dlatego potrzebna jest intensywna rehabilitacja. Jak przyznaje mama Szymka Anna Noszczyńska, bez pomocy innych by się nie obyło:

– Co roku zbieramy dla Szymka ten procent podatku, który tak naprawdę zabezpiecza nam cały przyszły rok, terapię Szymka, leki, pampersy, suplementy diety. W tym roku Fundacja Zdążyć z Pomocą właśnie kończy księgowanie tych wpłat. Niestety, uzbieraliśmy bardzo małą sumę, która tak naprawdę nie pozwoli nam finalizować tych rzeczy w przyszłym roku.

Są osoby i instytucje, które angażują się w pomoc rodzinie. Podróżnik Kuba Bociąga postanowił zwiedzić świat za chłopca – tak narodziła się akcja „100 krajów dla 100 kroków Szymka”. Także agencja Royal Concert podczas bożonarodzeniowego koncertu, przeprowadzi charytatywną zbiórkę:

– Są na świecie ludzie anioły, z dobrymi sercami, którzy chcą wspierać, wyciągają dłoń. Kuba Bociąga zwiedzając kraje oczami Szymka, przekazuje piękno tych krajów, pokazuje je Szymkowi. Jednocześnie Kuba prosi o wsparcie, o wpłaty na konto fundacji. Natomiast wytwórnia Royal Concert zgodziła się na koncercie 18 grudnia, który odbędzie się w Częstochowie, przeprowadzić zbiórkę do puszek.

Jednak nie zawsze rodzina Szymona spotyka się z dobrocią oraz otwartym sercem:

– Mieliśmy ostatnio taką nieprzyjemną sytuację, że zginęła puszka ze zbiórki Szymka i niestety już jej nie odzyskamy. Jest nam bardzo przykro z tego powodu, że okradziono Szymka, tak nie powinno być.

Te osoby, które chcą pomóc Szymonowi stanąć na nogi oraz ułatwić mu codzienne funkcjonowanie, mogą znaleźć potrzebne informacje oraz wskazówki na stronie internetowej Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o mnie” oraz na Facebooku „Pomóżmy zrobić Szymkowi pierwszy krok”. Zorganizowana jest również świąteczna zbiórka Szymka na stronie Pomagam.pl.

AK

źródło foto: Facebook „Pomóżmy zrobić Szymkowi pierwszy krok”