Delicje w nietypowych smakach…

Fot. Radio Fiat/BNO

Winylowe i muzyczne – właśnie takich „delicji” mogli skosztować w czwartkowy wieczór wszyscy, którzy przybyli do Ośrodka Promocji i Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Chociaż większości delicje kojarzą się ze słodkościami oblanymi mleczną czekoladą, tym razem mowa o kosztowaniu muzyki, którą swoim gościom zaserwował fotograf Zbigniew Burda.

„Winylowe Muzyczne Delicje” to comiesięczny cykl autorskich spotkań, który prezentuje konkretne fragmenty muzyczne, przybliżając zaproszonym wybranych autorów i ich epokę. Ostatnie ze spotkań miało miejsce 25 kwietnia i zostało poświęcone kompozycjom Ewy Demarczyk oraz Krzysztofa Komedy. Autor spotkania wyjaśnił, że zestawienie obojga artystów zostało podyktowane unikalnością prezentowanych nich dzieł.

– Oboje są nietuzinkowymi postaciami i zapisali się na stałe do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Ewa Demarczyk zasłynęła, jako pieśniarka poezji śpiewanej, natomiast Krzysztof Trzciński Komeda – jako światowej klasy muzyk jazzowy. Te dwie postacie, stojące po przeciwległych stronach muzycznego horyzontu, w pewnym miejscu się łączą – mówił autor cyklu spotkań.

„Winylowe Muzyczne Delicje” zainicjowali w styczniu 2012 roku Zbigniew Burda i Maciej Grabałowski, właściciel jednej z częstochowskich firm audio, który dostarcza sprzęt na potrzeby spotkań. Zbigniew Burda dodał, że celem zawiązania muzycznej inicjatywy jest promowanie muzyki różnych gatunków i epok.

– Wszyscy zgromadzeni mogą słuchać muzyki, którą prezentuję ze swoich prywatnych zbiorów. Staram się dostarczać muzycznych wrażeń wszystkim obecnym słuchaczom. Wychodzę z założenia, że w ten sposób można jednocześnie bawić i uczyć innych – dodał Zbigniew Burda.

Podczas wieczorów uczestnicy wydarzeń mogą poznać nie tylko ciekawą historię wielu ważnych utworów i zespołów muzycznych, ale również usłyszeć możliwości wysokiej klasy sprzętu audio, dobranego specjalnie do warunków odsłuchowych.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat/BNO

Delicje w nietypowych smakach

Skip to content