12. Gala Wolontariatu

Po raz dwunasty w Częstochowie wręczono podziękowania i nagrody wolontariuszom za ich całoroczną pracę. 12. Gala Wolontariatu, która odbyła się 11 grudnia w Filharmonii Częstochowskiej była okazją do podsumowania działalności wolontariuszy w naszym mieście i regionie. W trakcie wydarzenia przyznano nagrody w konkursie „Barwy częstochowskiego wolontariatu”. Kandydaci zgłaszani byli w kategoriach: wolontariat do 25 roku życia, wolontariat po 25 roku życia, koordynator wolontariatu, wolontariat grupowy, wolontariat międzynarodowy oraz przyjaciel wolontariatu. O gali oraz konkursie opowiedział tuż przed rozpoczęciem uroczystości jeden z głównych organizatorów, prezes Częstochowskiego Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Agape”, Kazimierz Słobodzian:
– 5. grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i dlatego dzisiaj zorganizowaliśmy 12. Galę Wolontariatu, na której chcemy nagrodzić tych najaktywniejszych w tym roku. Za chwilę poznamy laureatów konkursu „Barwy częstochowskiego wolontariatu” i również korzystając z okazji wolontariusze wybierają „Przyjaciela wolontariatu”, w tym roku został nim bp Andrzej Przybylski.
Wydarzenie patronatem objął senator Ryszard Majer, który niezwykle życzliwie wypowiadał się o wolontariuszach:
– Ja również zachęcam do wolontariatu. Dawanie dobroci drugiemu człowiekowi to wielka frajda. Troszczenie się o innych, współdziałanie z innymi osobami dla wielu jest taką prawdziwą nadzieją, szczególnie mówię o osobach starszych.
Galę uświetnił swoim występem zespół Impast. Zaprezentował on repertuar związany z postacią św. Brata Alberta, który swoim życiem dawał przykład bezinteresowności w pomaganiu innym.

ZD