A może Mikołaja?

Nie tylko mikołaje, ale także renifery i elfy – to postaci, które dzieci tworzyły podczas warsztatów świątecznych, które odbyły się 3 grudnia w Multicentrum „ZODIAK”.

Zajęcia plastyczno-techniczne otworzyły cykl warsztatów przeprowadzanych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty odbywać się będą do 19 grudnia. Rozmawiamy z prowadzącą warsztaty, Katarzyną Ociepą:

Dzisiaj akurat warsztaty prowadzone są dla osób indywidualnych, ale przez pozostałe dni są to grupy zorganizowane ze szkół.Przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat i zarówno dla dzieci młodszych, jak i starszych są wymyślone inne warsztaty dostosowane do wieku i umiejętności. Młodsze dzieci wykonują ozdoby choinkowe z papierów i różnych innych dostępnych materiałów. Starsze dzieci wykonują już kartki przestrzenne, z których po otwarciu wyłaniają się na przykład choinki.

Poza przygotowywanie świątecznych ozdób na warsztatach starsze dzieci będą miały okazję budować z klocków zaprzęg św. Mikołaja.

Pani Justyna zajmie się konstrukcjami z klocków, ponieważ będziemy budowali zaprzęg św. Mikołaja. Dla młodszych dzieciaków są to renifery, a starsze będą miały okazję budować właśnie zaprzęg. Dzieci oczywiście zabierają ze sobą wszystkie prace plastyczne – mówi Katarzyna Ociepa.

Warsztaty odbywać się będą do 19 grudnia. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

KF