W czwartek, 25 kwietnia Matka Boża Jasnogórska przybyła do parafii św. Mikołaja w Komornikach. Po wspólnym oczekiwaniu na modlitwie, uroczystym powitaniu, zgromadzeni wierni uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył bp Antoni Długosz.

Biskup senior przed rozpoczęciem uroczystości wyjaśnił, że trwająca peregrynacja to przygotowanie do odnowienia przyjaźni z Bogiem:

– Tak jak kiedyś świętą Elżbietę, tak dziś odwiedza nas, w naszych parafiach Matka Boża i przynosi nam Pana Jezusa. To Ona przyniosła Go nam na świat. Wierzę, że dzięki tej peregrynacji odnowimy naszą przyjaźń z Jezusem, bo to jest najważniesze.

To piękne uczucie i przeżycie dla całej wspólnoty… – mówił ks. Sławomir Sambor, proboszcz miejscowej parafii:

– Prawie wszyscy parafianie włączyli się w przygotowania. Jesteśmy przygotowani duchowo, odbyły się czterodniowe rekolekcje. Wczoraj mieliśmy spowiedź i frekwencja była bardzo, ale to bardzo duża, co mile mnie zaskoczyło.

Na twarzach wiernych uczestniczących w czwartkowej uroczystości zauważyć można było ogromną radość i wzruszenie. Parafianki z Komornik podkreśliły, jak wiele dało im przygotowanie duchowe poprzez misje:

– Jesteśmy pod wrażeniem, mieliśmy misje, które prowadził pełny zapału misjonarz. Wdzięczni jesteśmy Bogu, że udało nam się dożyć tego momentu.

– Jesteśmy bardzo wzruszeni i mocno przeżywamy, że to właśnie w naszej parafii będzie gościć Jasnogórska Matka.

Kopia Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej pozostanie na terenie Dekanatu Mokrskiego do soboty 27 kwietnia. Następnie będzie wędrować po parafiach praszkowskich. W piątek, 26 kwietnia Obraz Łaskami Słynący zawędruje do parafii św. Marii Magdaleny w Ożarowie.

Galeria fot. Radio Fiat

„Ona Boga na świat nam przyniosła…” - peregrynacja kopii Cudownego Obrazu w Komornikach

Skip to content