Apelujemy o rozwagę podczas mrozów

DSCF1954

Jak co roku, nadeszły chłody. Ta pora roku bywa trudna szczególnie dla ludzi starszych i chorych, mających problemy z poruszaniem, oraz dla pozbawionych dachu nad głową. Tacy ludzie nie poradzą sobie bez naszej pomocy. Apelujemy do wszystkich o wrażliwość i czujność.
Patrzymy dalej niż tylko na koniec własnego szalika. Wielu z nich dostaje długoterminowe wsparcie z Pomocy Społecznej, jednak są sytuacje nagłe. Dlatego, jeśli widzisz kogoś – dorosłego lub dziecko – kto sobie nie radzi, ma kłopoty, a szczególnie jeśli leży – REAGUJ. POMÓŻ. Nieważne, czy osoba ta jest trzeźwa, czy nie. Każda zasługuje na pomoc. Od Twojego telefonu może zależeć czyjeś życie. Zadzwoń – 112, 997, 998 lub 999. O tej porze roku pomoc innym jest szczególnie potrzebna. Wszyscy jesteśmy za nią współodpowiedzialni.

Bartłomiej Sienkiewicz
Minister Spraw Wewnętrznych

Pamiętajmy, że zima oraz związane z tym niekorzystne warunki atmosferyczne, niosą realne zagrożenie utraty życia z powodu wychłodzenia organizmu. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje, aby zwracać szczególną uwagę na osoby bezdomne i starsze. Nie przechodźmy obojętnie wobec potrzebujących i informujmy odpowiednie służby zawsze, gdy potrzebna jest pomoc. Dzwoniąc na numery alarmowe: 997, 112, 998 lub 999 możemy uratować komuś życie.

Źródło: MSW