ARiMR przypomina: Oświadczenia o przyznanie dopłat za 2019 r. tylko do czwartku, 14 marca

Rolnicy dotychczas złożyli niespełna 100 tys. oświadczeń przez Internet o dopłaty bezpośrednie. W 2018 roku rolnicy złożyli ponad 430 tys. takich oświadczeń. Termin ich składania w tym roku mija w czwartek, 14 marca.  

– To dosłownie ostatnie dni na złożenie oświadczenia – mówi Paweł Mucha, rzecznik prasowy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Agencja od 15 marca rozpoczyna przyjmowanie wniosków przez internet.

Właścicielom małych gospodarstw, którzy w tym roku chcą ubiegać się o dopłaty bezpośrednie takie same jak w 2018 roku, umożliwiono złożenie oświadczenia. Do 7 marca zarejestrowano 93 tys. papierowych oświadczeń. Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują je do 14 marca.

Oświadczenie wyłącznie w wersji papierowej może złożyć właściciel gospodarstwa poniżej 10 ha, który w zeszłym roku ubiegał się o przyznanie płatności: obszarowej, dodatkowej, za zazielenienie, do powierzchni uprawy chmielu, do owiec i kóz, niezwiązaną do tytoniu, płatności ONW (dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi), pomocy za zalesianie, premię pielęgnacyjną i zalesieniową.

źródło: informacja prasowa