Artur Warzocha – „Nowy prezydent, nowe możliwości”. Konwencja PiS w Częstochowie

„Nowy prezydent, nowe możliwości” – z takim hasłem o urząd prezydenta Częstochowy ubiega się senator RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzocha. Jego kandydaturę zaprezentowano oficjalnie 19 września podczas miejskiej konwencji PiS, która odbyła się w auli Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza przy ul. Zbierskiego w Częstochowie.

Prezentując swój program dla Częstochowy, Artur Warzocha powiedział, że program Mieszkanie+ będzie realizowany również w tym mieście, dzięki Regionalnemu Funduszowi Gospodarczemu. Senator PiS zapowiedział budowę 1000 mieszkań oraz remont placów i ulic. Artur Warzocha obiecał utworzenie Częstochowskiego Forum Gospodarczego, które ma przyciągnąć do miasta kapitał krajowy i zagraniczny. Kandydat PiS na urząd prezydenta Częstochowy wspomniał o rozpoczęciu działań, mających na celu utworzenie wydziału lekarskiego na częstochowskim Uniwersytecie im. Jana Długosza. Obiecał też czyste i dobrze wyposażone szkoły oraz bezpieczną drogę do placówek edukacyjnych dla dzieci. Artur Warzocha przyznał, że z budżetu państwa zadysponowano już 1 800 000 zł na budowę boiska treningowego dla RKS Raków.

Podczas konwencji zaprezentowano także kandydatów do Rady Miasta Częstochowy z ramienia PiS. Są nimi: Konrad Jarzyński, Monika Pohorecka, Piotr Wrona, Artur Gawroński i Paweł Ruksza.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Szymon Giżyński, europoseł Jadwiga Wiśniewska i senator Ryszard Majer.

Miejską konwencję Prawa i Sprawiedliwości w Częstochowie poprowadziła Katarzyna Jastrzębska.

OBSZERNA RELACJA Z KONWENCJI PIS NA STRONIE RADIA FIAT

Maciej Orman