Bezpieczeństwo (nie) tylko od święta

Fot. Radio Fiat

Co roku 6 maja obchodzony jest Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W tym dniu częstochowska drogówka, patrolując ulice miasta, zwróci szczególną uwagę na każdego uczestnika, który naraża zdrowie, bądź życie (swoje i innych), łamiąc jawnie przepisy drogowe.

Mimo nieco zmniejszonego natężenia ruchu spowodowanego obostrzeniami wobec pandemii oraz niesprzyjającej pogodzie częstochowska policja zwiększa w tym dniu liczbę kontroli.

– Wzmożone działania policjantów z ręcznymi miernikami prędkości i grupy „Speed” w nieoznakowanych radiowozach będą skierowane przede wszystkim na wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy nie potrafią dostosować się do ograniczeń prędkości, stwarzając najpoważniejsze zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Jak pokazują dane, nadmierna prędkość jest przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. W tym roku doszło już do 16 wypadków, w których trzy osoby poniosły śmierć, a 16 zostało rannych z winy kierowców, którzy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze.– mówił oficer prasowy asp. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Bieżący rok na częstochowskich drogach rozpoczęła seria wypadów z udziałem pieszych. Tylko w styczniu bieżącego roku doszło do 17 wypadków z udziałem pieszych, spośród których dwa były śmiertelne w skutkach.

BNO