Bezpieczny transport na częstochowskich drogach

Policja z częstochowskiej drogówki przeprowadza dziś działania pod hasłem „Truck & Bus”. Celem ogólnopolskiej akcji jest eliminowanie nieprawidłowości związanych z transportem drogowym osób i rzeczy.

Działania mają charakter kontrolno-prewencyjny i koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego „TISPOL”.

– W ramach działań mundurowi sprawdzają stan techniczny i wyposażenie pojazdów, sposób mocowania ładunków, czas pracy kierowców oraz sposób przewożenia osób i rzeczy. Pamiętajmy, że policjanci mimo prowadzonej akcji, będą reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem – tłumaczyła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Polska Policja jest w strukturach „TISPOL” od kwietnia 2006 roku. Policjanci ruchu drogowego uczestniczą w wielu europejskich akcjach kontrolnych i innych przedsięwzięciach, które mają skutecznie zmniejszyć liczbę wypadów drogowych. Ponadto organizacja podejmuje działania zmierzające do unifikacji przepisów prawa drogowego we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

BNO